Drogerka Blog

Viete, prečo je potrebné dopĺňať kolagén a ako vôbec zistíte, že telu chýba?

Viete, prečo je potrebné dopĺňať kolagén a ako vôbec zistíte, že telu chýba?

Telo treba „počúvať“, pretože nám vždy dá nejakým spôsobom najavo, keď má niečoho nedostatok. Nie je tomu inak pri deficite kolagénu.


Čo je vlastne kolagén?

Kolagén je najdôležitejšia bielkovina ľudského tela,  ktorá ovplyvňuje úroveň hydratácie, pružnosti a pevnosti pokožky. Nedostatok kolagénu v pokožke spôsobuje nielen vráskavú pleť, vznik vačkov pod očami a dvojitej brady, nekvalitné vlasy, lámavé nechty a celkové zhoršenie pokožky celého tela, ale rovnako ovplyvňuje aj funkčnosť pohybového aparátu, pretože sa nachádza vo všetkých tkanivách, v koži, kostiach, šľachách, väzivách, chrupavkách, zuboch a medzizubných priestoroch. Kolagén tvorí 30 % všetkých bielkovín v tele a až 70 % bielkovín v koži.
Kolagén sa tvorí sám, nie však navždy. Jeho samotvorba sa začína znižovať už od 25. rokov a po 45-tke sa kolagén v tele netvorí takmer vôbec. Preto je potrebné ho dopĺňať.


Ako si môžeme kolagén doplniť?

Jablká, jahody, rajčiny, cukrová repa či červená paprika. Celkovo červené ovocie a zelenina pomáhajú navýšiť tvorbu kolagénu v tele vďaka antioxidantom, ktoré v sebe obsahujú. Nie nadarmo sa hovorí, že treba konzumovať veľa ovocia a zeleniny.  
Samozrejme si môžete kolagén, a s ním spojené zdravie a krásu, doplniť aj formou výživových doplnkov, ako napríklad 100% čistý morský kolagén Inca Collagen v prášku, ktorý zalejete vodou.

Nezabúdajte na vitamín C!

Vitamín C je azda najznámejší spomedzi všetkých vitamínov. Pomáha zvýšiť imunitu a obranyschopnosť organizmu, bojuje proti chrípke či prechladnutiu, znižuje vyčerpanie a únavu. Okrem toho podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu v tele a zároveň zabezpečuje jeho dobré vstrebávanie, ktorý do tela dostávame prostredníctvom zdravej stravy a výživových doplnkov. Vďaka tomu sa účinnosť kolagénu a jeho pozitívny vplyv na naše telo, zdravie a krásu znásobujú.
Nehovoriac o tom, že vitamín C má úžasné antioxidačné a protizápalové účinky, zabraňuje hyperpigmentácii a dermatológovia ho považujú za jednu z najúčinnejších látok používanú v kozmetike.
Vitamín C sa nachádza v citrusových plodoch, v goji,  v morušiach, čiernych ríbezliach, brokolici, ale aj
v zelených „superfood“ výživových doplnkoch, ako spirulina, chlorella či zelený jačmeň.


Účinky kolagénu

Kolagén pôsobí v rôznych častiach nášho tela. Ak ho máme dostatok alebo si ho  do tela správne dopĺňame spolu s vitamínom C, tak sa môžeme tešiť týmto pozitívnym účinkom:

·   intenzívna hlboká hydratácia,
·   zvýšenie elasticity a výrazné spomalenie starnutia pokožky,
·   vyhladenie drobných vrások a zosvetlenie pigmentových škvŕn,
·   regenerácia nechtov a vlasov,
·   zmiernenie bolesti pohybového aparátu, bolesti chrbtice a ischiasu,
·   urýchlenie hojenia pokožky pri poraneniach a popáleninách,
·   pomáha pri problémoch s pleťou so sklonom k akné.Takže dámy, nezabúdajme sa o seba starať a doprajme si pravidelnú dávku kolagénu Inca Collagen, ktorého súčasťou je aj vitamín C, aby sme boli mladé, krásne a zdravé čo najdlhšie. Medzi známe osobnosti, ktoré na Inca Collagen nedajú dopustiť, patria návrhárka Jana Pištejová, modelka a trénerka Lucia Mokráňová či biatlonistka Veronika Machyniaková.

Vaša Drogerka

Príbuzné články
Noili je čerstvá, čistá a jednoduchá. Viete, že na Drogerke nájdete iba kvalitné produkty. Keď sme vyskúšali prírodné oleje Noili, tak sme na 100% vedeli, že by ste ich určite...
Znečistené prostredie je zväčšujúci sa problém nielen vo veľkých mestách. Môže sa vyskytnúť z každodenného náporu výfukových plynov, dymu, prachu, ale aj z oparu zo susednej krajin...
Zbožňujeme ekologické firmy, ktoré to myslia vážne. Prinášame ďalšiu novinku, ktorú si tak ako aj my, určite zamilujete! Moderná prírodná drogerka od Bio-D je dômyselne prepra...
Ľudia, ktorí sa rozhodnú prejsť na prírodnú kozmetiku, väčšinou reagujú dvoma spôsobmi. Prvým je, že vyhodia všetko čo majú v kúpeľni. Je to razantné rozhodnutie. Nechcú viac strác...

Sledujte nás

#drogerkask
#drogerka

Odoslaním emailovej adresy vyjadrujete súhlas s odberom Newslettra