Drogerka Blog

MYLO. Slovenská prírodná kozmetika, ktorá si nás získala

MYLO. Slovenská prírodná kozmetika, ktorá si nás získala

MYLO. Slovenská prírodná ručne vyrábaná kozmetika, ktorá používa najkvalitnejšie prírodné zložky a dáva dôraz na etický a ekologický aspekt. 

Keď sme objavili prírodnú kozmetickú značku MYLO, zapáčila sa nám na prvý pohľad svojím jednoduchým čistým dizajnom. Keď sme sa o nej dozvedeli viac, zaujala nás príbehom a hodnotami, ktoré sa za ňou skrývajú.


Ako sa to všetko začalo?

Barb, zakladateľka značky MYLO, začala vyrábať mydlá v roku 2013 vďaka svojej kamarátke. Tá jej totiž darovala knihu o ich výrobe s postupmi, ktoré kedysi využívali staré mamy. Uchvátila ju natoľko, že začala vyrábať mydlá a neskôr aj kozmetiku na pleť a telo. Dnes je už absolventkou akreditovaného štúdia výroby prírodnej kozmetiky.

Dovtedy mala doma Barb, ako asi každá z nás, celkom slušnú zásobu najrôznejších prípravkov na pleť a telo. Časom však zistila, že pleti stačí málo, aby vyzerala zdravo a kozmetika, ktorú si sama vyrábala, jej pomáha viac ako hociktorá iná, dokonca aj tá, ktorú si kúpila v lekárni. 

Úplne sa našla v hľadaní spôsobu, ako sa čo najlepšie starať o pokožku, pretože na jednej strane uspokojila svoje kreatívne potreby, ktoré jej predošlá práca nevedela poskytnúť, na druhej strane bola nadmieru spokojná s výsledkami svojej ručne vyrobenej kozmetiky.

A keďže vymýšľanie, miešanie a vytváranie nových produktov sa stalo jej veľkou vášňou, postupom času začala predávať prírodnú kozmetiku vo svojom eshope. Neskôr pribudli i ďalšie predajne s prírodnou kozmetikou a teraz MYLO nájdete aj na  Drogerke.?


Aké produkty ponúka prírodná kozmetika MYLO?

Barb začala vyrábať prírodné mydlá. Momentálne má v sortimente produkty pre celú rodinu, ako napríklad čierne mydlo na problematickú pleť, prírodné deodoranty Čistá pazúška v rôznych vôňach, balzam na nohy, gél na intímnu hygienu či bambucké maslá. Samozrejme veľmi dôležitá je aj starostlivosť o pleť, preto Barb namiešala účinné prírodné séra: sérum pre zrelú pleť „Mladosť“, sérum pre problematickú pleť „Ako vánok“, sérum na citlivú pleť „Flóra“, pre unavenú pleť „Prebudenie“ a denné očné sérum „Aura“. Nemôžu chýbať ani prírodná micelárna voda, odličovacie mlieko,  ale aj tonery na pleť. Na svoje si prídu aj naše silnejšie polovičky, ktoré môžu rozmaznávať svoju bradu a fúzy sérom „Loktibrada“.


Filozofia MYLO 

Slovenská prírodná kozmetika si zakladá na čistote, jednoduchosti a prírode. V čistote spája silu jednotlivých ingrediencií tak, aby pokožka dostala potrebnú starostlivosť. Zároveň nie je zbytočne zaťažovaná syntetickými látkami, vďaka čomu sa nám odvďačí dlhodobo zdravým vzhľadom. Prečo jednoduchosť? Pretože v jednoduchosti je krása a na účinné a výživné produkty stačí jednoduchá receptúra. Jednoduchosť sa odráža tiež v dizajne obalov, ktoré sú vytvorené s dôrazom na životné prostredie (zero waste, možnosť recyklácie). A samozrejme príroda, pretože slovenská ručne vyrábaná kozmetika MYLO používa tie najkvalitnejšie prírodné zložky, ktoré získava od lokálnych, organických a fair trade dodávateľov. Kladie tak dôraz na bezpečnosť, ale aj na etickú a ekologickú stránku. 


Aj vás Barb a MYLO očarili? Sme v tom spolu?

Celú ponuku nájdete: TU.


Vaša Drogerka

Príbuzné články
Prírodná kozmetika v súčasnej dobe zažíva vzostup. Či je to trend, alebo nevyhnutnosť necháme na posúdenie každého z vás. Niekto hľadá kvalitné zloženie bez syntetických zlúčenín, ...
Vonku sa nám pomaličky otepľuje a všetko krásne kvitne. Neklamný znak, že prišla jar v plnej kráse. Začíname nosiť menej vrstiev oblečenia, a zrazu pri pohľade do zrkadla zisťujeme...
Ako som vám minule sľúbila, testujem náš kolagén a po pravidelnom užívaní som dospela k nasledujúcemu:-  drobné vrásky sú fuč-  pleť sa mi vyhladila a&nbs...
Náš život veľakrát pripomína kolotoč, ktorý je plný povinností a záľub. Často máme toho vyše hlavy a zabúdame na seba. Treba pribrzdiť, veď všetky chceme vyzerať super,...

Sledujte nás

#drogerkask
#drogerka

Odoslaním emailovej adresy vyjadrujete súhlas s odberom Newslettra