Drogerka Blog

Ako si vyčistiť zuby

Ako si vyčistiť zuby

Praktické tipy, ako si vybieliť zuby

Bielenie zubov v domácich podmienkach má svoje úskalia. Pokiaľ nemáte dostatok informácií o tom, ako vybieliť zuby doma, môže sa stať, že vám výsledok nevyjde podľa očakávaní. Rovnako vás tiež môže prekvapiť, že hoci ste danou metódou dosiahli bieloskvúci úsmev, dlho vám nevydržal. Prv, než sa teda do domáceho bielenia zubov pustíte, prečítajte si, ako postupovať, aby ste boli naozaj spokojní.


Dobré rady pred bielením zubov

Po krásnom bielom úsmeve túži asi každý z nás. Ak sa však chystáte vyskúšať niektorý z postupov, ako si vybieliť zuby, mali by ste sa najprv presvedčiť, či máte zuby zdravé a v poriadku. Pomôže vám to ušetriť veľa starostí a budúcich problémov.

Bielenie totiž nie je vhodné pre tých, ktorí trpia parodontitídou alebo vysokou kazivosťou zubov, majú množstvo plômb, mostíkov a koruniek, často pijú farbené nápoje a holdujú fajčeniu. Máte chrup v poriadku a chcete sa pustiť do bielenia zubov

Nechajte si predtým zuby ošetriť dentálnou hygieničkou. Uvidíte, že výsledok domáceho bielenia bude ešte lepší.

Návody, ako si vybieliť zuby v domácom prostredí

Bielenie pomocou bieliacej zubnej pasty

Na domáce bielenie zubov existuje niekoľko postupov. Medzi tie najbežnejšie patrí bielenie zubov za pomoci bieliacej zubnej pasty, či dokonca bieliacej kefky na zuby. Rizikom pri používaní bieliacej zubnej pasty je však vysoká miera abrazivity, teda obrusovania. So zubným povlakom tak môže dôjsť aj k odstráneniu časti zubnej skloviny, čo má za následok zvýšenú citlivosť zubov alebo horšiu odolnosť voči zubným kazom. Preto si vhodnú bieliacu pastu vyberajte obzvlášť starostlivo.

Vhodná je napríklad zubná pasta pre prírodné bielenie zubov Biobaza Dental Deep White. Vďaka svojmu jemnému zloženiu je ideálna na každodenné použitie a starostlivosť o ústnu dutinu. Zrniečka aktívneho uhlíka odstraňujú zubný povlak a dodávajú zubom prirodzenú belosť bez podráždenia a poškodenia. Výťažok z nátržníka chráni ďasná a udržuje ich zdravé, sladké drievko pôsobí blahodárne a antibakteriálne a v kombinácii s mentolom osviežuje dych.

Bielenie pomocou bieliacich pásikov

Pri tomto type bielenia zubov ide väčšinou o vysoký stupeň bieliaceho účinku, ktorý síce zaručuje maximálne vybielenie, na druhej strane však mnohí výrobcovia upozorňujú na vysokú citlivosť zubov po absolvovaní takéhoto typu bielenia. Bieliace pásiky sa lepia zuby na horné i dolné zub, urovnajú sa popri okraji ďasna a jemne pritlačia. Doba pôsobenia je väčšinou približne 30 minút. Aj toto bielenie má svoje výhody i nevýhody, tak ako každé iné domáce bielenie. Jeho najväčšou nevýhodou je však asi to, že bieliace pásiky by nemali používať ľudia, ktorí majú momentálne problémy v ústnej dutine alebo ich trápia bolesti či zvýšená citlivosť zubov.

Unikátne bieliace pásiky na zuby My White Secret s prírodným zložením  obsahujú aktívne uhlie a kokosový olej. Nezahŕňajú škodlivé chemikálie ani peroxid, takže sú šetrné k zubnej sklovine a môžu sa používať aj na citlivé zuby. Balenie obsahuje 14 bieliacich pásikov na každodenné používanie počas dvojtýždňovej kúry, fungujúce na princípe absorpcie nečistôt zo zubnej skloviny. Pásiky nie sú testované na zvieratách a sú vhodnou cestou, ako si vybieliť zuby aj pre vegánov. 

Bielenie zubov pomocou bieliaceho prášku alebo púdra

Bieliace púdre alebo bieliace prášky na zuby sa používajú podobne ako zubná pasta. Nanesú sa na kefku a pri kontakte s vodou sa premenia na penu. Pri čistení zubov pomocou bieliaceho púdru nikdy na zuby príliš netlačte. Okrem toho používajte len mäkkú zubnú kefku, pretože i bieliace prášky fungujú na princípe abrázie, čiže obrusujú povrchovú vrstvy skloviny. 


Pre šetrné bielenie vyskúšajte My White Secret púder s aktívnym uhlím, bez škodlivých chemikálií a peroxidu. Účinné zložky leštia a bielia zuby a detoxikujú ústnu dutinu. Svieži dych a upokojenie pre podráždené ďasná zabezpečí obsiahnutý extrakt z mäty.

Doplnkové bielenie zubov s kokosovým olejom

Kokosový olej sa v oblasti prírodnej kozmetiky považuje za malý zázrak. Obsahuje totiž mastné kyseliny, ktoré majú významné protizápalové a antibakteriálne účinky. Práve to bolo príčinou, prečo sa do módy dostala stará ajurvédska metóda tzv. „oil pulling“. Ide o omieľanie kokosového oleja v ústach a jeho vypľutie, ktoré má za následok detoxikáciu organizmu a odstránenie škodlivých baktérií i zápalov v ústnej dutine.

Bonusom je, že ide zároveň o metódu, ako vybieliť zuby skutočne jemným a šetrným spôsobom, vhodnú aj pre ľudí s plombami a korunkami. Ak vám učaroval tento typ ošetrenia zubov, určite vás poteší sada Brilliant Coco Oil Pulling box. Obsahuje 14 vrecúšok so 100 % prírodným kokosovým olejom s mätovou príchuťou na každodenné použitie.

Po bielení zubov odporúčame dodržiavať tieto zásady:

·        Minimálne počas 10 dní po bielení sa vyhnite káve, nepite ani čierny či zelený čaj a červené víno, nejedzte čučoriedky, cviklu, nepoužívajte karí korenie, špenát či kečup. 

·        Obmedzte fajčenie alebo prestaňte fajčiť.

·        Po jedle či po farebných nápojoch vždy vypite trochy vody, aby ste si prepláchli ústnu dutinu od farbív. 

·        Pri umývaní zubov sa dôkladne venujte každej plôške každého zuba. 

 

Sledujte nás

#drogerkask
#drogerka

Odoslaním emailovej adresy vyjadrujete súhlas s odberom Newslettra